Başkan Tugay, Karşıyaka Sahilleri Kimin?
Şevket Salcı

Şevket Salcı

Başkan Tugay, Karşıyaka Sahilleri Kimin?

04 Ekim 2021 - 17:37

Karşıyaka’nın, İzmir’in diğer yarısından görünün, diğer yarısının da Karşıyaka’dan görünmesini sağlayan uzun bir sahili vardır.
Karşıyakalıların sahili!
Ancak bugünlerde bu sahil Karşıyakalıların mı, işportacıların mı iyice karıştı.
Özellikle akşam saatlerinde Karşıyaka Sahili’nde biraz gezinmek, biraz hava almak, biraz dinlenmek istiyorsanız, sahil buna imkan veriyor da, sahildeki işportacılar maalesef buna izin vermiyor.
Karşıyaka Belediyesi’nin mesai saatlerinin bittiği andan itibaren faaliyet geçen işportacılar, sahilde adeta adım atacak yer bırakmıyorlar.
Sahilde dinlenmek isteyenden çok bir şeyler satmak isteyenler var.
Hal böyle olunca da, sahil oluyor, Kemeraltı çarşısı.
Akşam saatlerine kadar İzmir’in çeşitle yerlerinde çalışan ve evlerine yorgun, argın gelen insanlar,  tek, aileleriyle veya arkadaşlarıyla biraz dinlenmek ve kafa dağıtmak için sahili gitmeyi de bu işportacılar yüzünden bıraktı.
Artık onlarda evlerinin önünde veya evlerine en yakın yeşil alanda bu dinlenmeyi yapmak, sahilden ve denizden uzak durmayı tercih ediyorlar.
Karşıyaka sahilini bu kadar güzelleştiren Karşıyaka Belediyesi’nin, sahilleri akşam saatlerinde korumasız ve korunaksız bırakması, yapılan hizmete ihanettir.
Sen sahilde dünyanın en güzel bankını, en güzel yeşil alanını, en güzel parkını yapsan da, oraya gelecek insanları rahatsız edecek işporta kalabalığını önleyemiyorsan, yaptığını halka hizmet değil, hizmetin içinde eziyet çektirmektir.
Gündüz vakti, hareketlilik olsun diye sahilin bisiklet parkurunda, korumalarının ekseninde bisikletiyle tur yapan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’a, aynı turu, bisikletli veya yaya olarak akşam saatlerinde sahil bandında yapmasını önemle öneriyorum.
Belki o zaman, sıkıntının ne olduğunu, bizim de neden yazdığımızı anlar.
Belki o zaman,  ürettiği hizmetlerin, ürettiği insanlara Karşıyakalılara ulaşmasını sağlar.
Karşıyaka Karşıyakalılarındır!
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum