“Her Zaman Kadınların Yanında Yer Aldınız”

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Eskişehir Kadın Meclisleri, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti.

“Her Zaman Kadınların Yanında Yer Aldınız”

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Eskişehir Kadın Meclisleri, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti.

“Her Zaman Kadınların Yanında Yer Aldınız”
04 Nisan 2021 - 12:56

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Eskişehir Kadın Meclisleri temsilcileri Belemir Niğdelioğlu, Beren Melis Göçmen, Ceren Cihan, Öznur Gürbaş ve Ebru Özkan, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Ziyarette kadına yönelik şiddet ve Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi’nden geri çekilmesi ile kadınlara ilgilendiren birçok konu görüşüldü.
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Eskişehir Kadın Meclisleri hakkında Başkan Kurt’a bilgi veren Niğdelioğlu, Eskişehir'de gerçekleştirdikleri çalışmaları anlattı. İstanbul Sözleşmesinin kadına şiddetle mücadele için önemli olduğunu belirten Niğdelioğlu, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararının bu noktada yapılan çok büyük bir hata olduğunu vurguladı. İstanbul Sözleşmesi'nden asla vazgeçmeyeceklerinin altını çizen Niğdelioğlu, İstanbul Sözleşmesinin ve 6284 sayılı yasanın tam ve etkin uygulanmasını isteyerek kadının özgürleşmesi mücadelesinden vazgeçmeyeceklerini kaydetti. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un her zaman kadınların yanında olduğunu dile getiren Niğdelioğlu, kadınlara ve kendilerine verdiği destek için Başkan Kurt’a teşekkür etti.
Kadına Şiddet Yanlış Politikalar Sonucu Artıyor
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Eskişehir Kadın Meclisleri’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kurt, kadına yönelik şiddetin dünya tarihi için kara bir leke olduğunu vurguladı. Kadına yönelik şiddet, taciz, tecavüz ve kadın cinayetlerindeki artışın tesadüf olmadığını söyleyen Başkan Kurt, bu durumun içinde yaşadığımız sistemin ve hükümetin yanlış kadın politikalarının sonucu olduğuna dikkat çekti. Başkan Kurt sözlerini şöyle sürdürdü:
Kadın Örgütlerine Desteğimiz Sürecek
“Başka cinayetlerin yaşanmaması için bir an önce bu yanlış politikalardan vazgeçilerek, yürürlükte olan 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Kanunu tam anlamıyla uygulanmalı ve İstanbul Sözleşmesi’nin ivedi olarak yürürlüğe girmesi gereklidir.”
Bugüne kadar olduğu gibi kadın örgütlerinin yapacağı çalışmalara bundan sonra da destek olmaya devam edeceklerini ifade eden Kurt, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Eskişehir Kadın Meclisleri’ne çalışmalarında başarılar dileyerek işbirliği içinde çalışmaya devam edeceklerini söyledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum