Her Türlü Afete Karşı Hazırlıklı Olmamız Gerekiyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi ormanlarımızı korumak ve yangınlara daha hızlı müdahale etmek için merkeze uzak mahallelere yangın söndürme tankeri dağıtmaya devam ediyor.

Her Türlü Afete Karşı Hazırlıklı Olmamız Gerekiyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi ormanlarımızı korumak ve yangınlara daha hızlı müdahale etmek için merkeze uzak mahallelere yangın söndürme tankeri dağıtmaya devam ediyor.

Her Türlü Afete Karşı Hazırlıklı Olmamız Gerekiyor
23 Ocak 2021 - 00:27

Bugüne kadar 70 mahalleye verilen yangın söndürme tankerleri, Nazilli İtfaiye Amirliği’nde gerçekleşen teslim töreniyle Nazilli’deki üç mahalleye daha teslim edildi. Yangın tankerleri diğer mahallelere de dağıtılacak.
Yangın söndürme tankerleri teslim edilmeden önce Aydın İtfaiyesi tarafından ön bilgilendirilme yapıldı ve kullanımı uygulamalı olarak gösterildi. Tankerlerin mahallelere ulaşmasından sonra Aydın İtfaiyesi erleri detaylı bilgilendirme yapmak ve kullanışı konusunda uygulamalı eğitim yapmak için mahallelere gidecek.
3 ton kapasiteli yangın tankerleri, traktörler çalışır haldeyken güç beslemesini alıyor ve adeta bir itfaiye arazözü işlevi görüyor. Büyükşehir’in destekleri sayesinde tanker bulunan her mahalle, itfaiye arazözü işlevi gören bir araca sahip oluyor. 
 
Teslim töreninde bir konuşma yapan Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Barış Altıntaş şunları söyledi:
 “Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun projeleri kapsamında merkeze uzak olan mahallelerimizde ihtiyaç olan bu tankerlerimizi muhtarlarımıza teslim ediyoruz. Allah böyle afetler yaşatmasın ama her türlü afete karşı hazırlıklı olmamız gerekiyor. Bundan sonra da tüm ilçelerde bu çalışmalarımızı yapacağız.”
Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mehmet Serdar Adanır ise yaptığı konuşmada daha önce birçok mahalleye bu tankerlerden teslim edildiğini vurgulayarak, “Bu tankerler motorlara bağlanarak çalışıyor. İtfaiyede bulunan 3 tonluk bir arazözün verdiği hizmeti aynı şekilde veren bir arazözüdür bunlar. Tabiri caizse her ne kadar yangın tankeri olarak addediliyorsa da bir arazöz olarak, vatandaşlarımız bir yangın afetine maruz kaldıklarında ilk etapta itfaiye oraya intikal edinceye kadar yangının bastırılmasına, zararın ve Allah vermesin can kayıplarının minimize edilmesi açısından vatandaşlarımıza çok büyük bir hizmettir” diye konuştu.
Törende yangın tankerlerini teslim alan Hasköy Mahalle Muhtarı Hüseyin Danacı, “Özlem başkana bu proje adına teşekkür ederim. İhtiyaçtı ama Allah kullanmayı nasip etmesin ” dedi.
Bekirler Mahallesi Muhtarı Mustafa Budak ise yangın tankerlerinin dağ köyleri için önemine dikkat çekerek, “ Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Özlem Başkan bunu gönderdiği için Allah razı olsun. Bekirler bir dağ köyüdür. Bu araçlarla yangınlara müdahale etmemiz daha faydalı olacaktır. Bunları kullanmayı gençlere, aza arkadaşlara göstereceğiz ve ilk müdahaleyi kendimiz yapacağız.” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum