“İzmir'in Kalbi Konak’ın Nüfusu Eriyor!”

AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, eksik yerel hizmetler, bozuk alt yapı, trafik, gürültü ve kirlenen hava nedeni ile çok sayıda vatandaşın Konak’tan taşındığını söyledi.

“İzmir'in Kalbi Konak’ın Nüfusu Eriyor!”

AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, eksik yerel hizmetler, bozuk alt yapı, trafik, gürültü ve kirlenen hava nedeni ile çok sayıda vatandaşın Konak’tan taşındığını söyledi.

“İzmir'in Kalbi Konak’ın Nüfusu Eriyor!”
23 Ocak 2021 - 01:22

AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, belge ve grafiklerin İzmir’in merkezinden kaçışı rakamlarla ortaya koyduğunu ifade etti. Başkan Başdaş şunları söyledi:
 “Konak ilçemizin bölündükten sonraki nüfusu 2009’da 411 bin olarak kayıtlara geçti. Aradan geçen yaklaşık 11 yılda 61 bin vatandaş İzmir’in merkezindeki Konak ilçesini terk etti. Şu anda 351 bin kişi yaşıyor. Kentimizdeki 11 ilçenin nüfusandan daha fazla göç edenler sayıdaki insanımız konakta yaşayamayacağına karar vermiş.  Konak’ı terk etmiş. Konak ilçesinde yıllardır siyaset yapıyorum. Her Mahallesini Çok iyi biliyorum. Hergün gezdiğim sokakları fotoğraflıyorum. İzmir’in sahil şeridinden ibaret olduğunu düşünen yöneticilerimiz Konak’ın arka sokaklarıyla hiç ilgilenmiyorlar.”

CHP’li yerel yönetimlerin halka hizmet getirmediğini kaydeden Başdaş, CHP’li yöneticilerin halka hizmet götürmeden halkçılıkla övündüğünü söyledi. Konak’ta halkçılığın adının var olduğunu kendisinin olmadığını belirten Başdaş, “1989 Yılından Bu yana Konak aynı yerel yönetimlerin elinde oyuncak oldu. Konak Belediyesi eski Başkanı Sema Pekdaş’a ve Narlıdere'den ithal Başkan Abdül Batur’a hizmetlerinin odağında halkın olması gerektiğini defalarca söyledik. 111 Mahallesi bulunan Konak’ın 75 Mahallesinde doğalgaz yok. Çünkü imar planları yok. Başkan Batur Gültepe’ye imar planları hazırlamakla övünüyor. Merak ediyorum Gültepe’ye imar planları hazırlarken Sayın Batur o bölgeden kimlere sordu? Muhtarlar, bölgedeki STK’lar ve orada yaşayan hemşerilerimizin planlardan haberleri yoktu. Açıklandıktan sonra bölgeden tam 6 bin itiraz geldi. Bölgenin %10’una tekabül eden 6.000 vatandaş oradaki planlarda sorun olduğunu düşünüyor ve bununla alakalı itiraz dilekçelerini belediyeye gönderiyor. Bu itirazlar Meclis’te CHP grubu oylarıyla reddedildi. Anlayacağınız Konak'ta halkçılığın adı var ama kendisi yok." dedi

Vatandaşların Konak’tan göç etmelerinin nedenlerinden birinin de dar ve çukurlu yollar olduğunu belirten Başdaş şöyle konuştu:
“Maalesef Konak’ın en büyük sorunlarından bir tanesi dar ve çukurlu sokaklar. İnsanları korkuyor. Neden mi? Allah muhafaza burada bir yangın olsa itfaiye, acil bir hasta olsa ambulans giremez diye korkuyorlar. İnsanlar araba alıyorlar koyacak otoparklar yok. Ayrıca yağmurlarda su baskını büyük sorun. Geçtiğimiz gece yağan yağmurun hemen ertesinde Yeşildere’nin etrafında oturan vatandaşlarımızı ziyaret ettim ki gördüklerim içler acısı. Evlerinde diz boyu su biriken yerler var. İnsanlar perişan durumdalardı. Şimdi soruyorum size! Ne yapacak bu insanlar? Alt yapı yapmaktan, mevcut yolları onarmaktan aciz olanların, kentsel dönüşümü yapabileceklerine bir kez daha inanırlar mı? Kentsel dönüşüm diye diye halkı oyalayan yönetimlere mi güvenecekler? Maalesef insanlarımız bu beceriksiz yönetimler yüzünden çok sevdiği evini mahallesini, kardeş gibi sevdikleri komşularını bırakıp başka ilçelere taşınıyorlar. Ama tabii ki bu böyle gitmez, gitmeyecekte. Konak’ta ikamet eden vatandaşlarımız da daha rahat, daha müreffeh bir yaşamı ziyadesiyle hak ediyor. Biz Konak’ı 2024'te Ak Belediyecilik ile tanıştırarak halka hizmetin nasıl yapılacağını yaşayarak ve yaşatarak göstereceğiz.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum