Yaşlılar Haftası Bornova'da da kutlanıyor

''18-24 Mart Yaşlılar Haftası'' etkinlikleri çerçevesinde Bornova'da ''Gezgin Kadınlardan Ahde Vefa Fotoğraf Sergisi'' açıldı.

Yaşlılar Haftası Bornova'da da kutlanıyor

''18-24 Mart Yaşlılar Haftası'' etkinlikleri çerçevesinde Bornova'da ''Gezgin Kadınlardan Ahde Vefa Fotoğraf Sergisi'' açıldı.

Yaşlılar Haftası Bornova'da da kutlanıyor
23 Mart 2021 - 12:51

Bornova Büyükpark Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki serginin açılışını İzmir Milletvekilleri Atilla Sertel ve Bedri Serter ile Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, yaptı. Serginin 29 Mart tarihine kadar açık kalacağı, 12 farklı ülkede bulunan yaş almış büyüklerin fotoğraflandığı farklı kültür ve inançların birer aynası olan karelerden oluşan 25 eserin yer aldığı bildirildi.

Sergide Gezgin Kadınlar Topluluğu'nda bulunan Aylin Telef, Aylin Coşkun, Ayşegül Çetinkalp, Deniz Dağaşan, Fatoş Kalınkaya, Hacer Aydın, Selcen Küçüküstel, Sema Ertörer ve Tijen Burultay’ın fotoğrafları yer alıyor. Sanatçılar adına konuşma yapan Hacer Aydın, ''Burada yer alan fotoğrafları 9 arkadaşımızla birlikte Türkiye, Etiyopya, İtalya, Fas, Romanya, Nepal, Vietnam, Tayland, Pakistan, Moğolistan, İran ve Kosova’da çektik. Fotoğraflarımızı paylaşmak için bize destek olan Milletvekilimiz Atilla Sertel ve bize bu sergi imkanını sağlayan Belediye Başkanımız Mustafa İduğ’a teşekkür ederiz'' dedi.

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, her zaman sanatın ve sanatçının yanında olduklarını söyledi. Bornova Belediyesi’nin her olanağının 24 saat sanatçıya açık olduğunu vurgulayan Başkan Mustafa İduğ, ''Yaş almış büyüklerimizin bu özel haftasında bizimle bu çektikleri bu güzel kareleri paylaşan Gezgin Kadınlar topluluğuna çok teşekkür ederiz” dedi.

Başkan İduğ,  önümüzdeki yıl Bornova’ya yeni bir kongre merkezi kazandırmayı planladıklarını da ifade ederek, ''610 kişilik çok amaçlı bu merkezde sergi, toplantı ve tiyatro salonu olmasını istiyoruz. Ayrıca Dramalılar Köşkü’nü de halka açtık. Orada da çeşitli etkinliklerle daha fazla sanatçıya hizmet etmesini sağlayacağız'' şeklinde konuştu.

CHP İzmir milletvekilleri Atilla Sertel ve Bedri Serter de sanatçıları tebrik ettiler. Bornova'nın tarih ve kültürün iç içe olduğu bir kültür ve sanat kenti olduğunu vurgulayan Sertel, belediye başkanı Mustafa İduğ'a sanatçılara verdiği destekler için teşekkür etti.

Bedri Serter ise ''Yaş almış dostlarımızın bu özel haftasında bu anlamlı sergi için başta sanatçılarımız olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederim'' dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum